Jak kryptowaluta może pomóc zaoszczędzić twoje pieniądze?

Kryptowaluty mogą pomóc w ochronie przed różnymi rodzajami ryzyka na rynkach finansowych — uważa legendarny inwestor Bill Miller. W lutym porównał pierwszą kryptowalutę do polisy ubezpieczeniowej, która nie ma wartości wewnętrznej, ale ludzie nadal płacą miesięczne składki, ponieważ chcą ochrony w razie nagłych wypadków.

Jak więc oszczędzać pieniądze dzięki kryptowalutom.

Długoterminowe kupowanie kryptowalut. Kryptowaluty można inwestować długoterminowo, aby zachować i rozwijać swoje pieniądze. Długoterminowa stopa wzrostu aktywów cyfrowych pokazuje, że oferują one znaczne zyski. Na przykład Bitcoin na koniec 2021 roku zyskuje prawie 60%. W tym samym okresie cena Ethereum wzrosła o prawie 400%, a wartość BNB wzrosła o 1 281%.

Inwestując w aktywa cyfrowe w długim okresie, należy trzymać się strategii handlowej i nie reagować na krótkoterminowe ruchy kursu walutowego. Powinieneś także zadbać o zabezpieczenie swoich inwestycji. W tym celu zaleca się korzystanie ze sprzętowego (zimnego) portfela i trzymanie go, jak również frazy seed, w bezpiecznym miejscu – więcej o szczegółach tego procesu na www.gieldy.pl. Fraza zalążkowa to zestaw losowych 12,18 lub 24 angielskich słów, które są używane do odzyskiwania portfela kryptowalut.

Stacking

Stacking to sposób na uzyskanie pasywnego dochodu z kryptowalut. W tym przypadku inwestorzy inwestują w specjalny smart kontrakt, który ma za zadanie utrzymać sieć w ruchu. Metoda ta jest stosowana tylko w blockchainach, które działają na algorytmie konsensusu Proof-of-Stake (PoS).
Zwroty w takim przypadku będą wynosiły średnio od 1% do 20% w skali roku. Na przykład giełda kryptowalutowa Binance oferuje teraz stackowanie swojego wewnętrznego tokena z zyskiem 5,2%. Stacking może być uzupełnieniem inwestowania. Należy jednak wziąć pod uwagę również ryzyko, że wartość tokenów biorących udział w układaniu stosu spadnie. W takim przypadku istnieje szansa na utratę oszczędności.
Aby zacząć przygodę ze stackowaniem, należy dowiedzieć się, jak działa algorytm PoS, a także zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami. Na przykład giełda kryptowalut Binance oferuje stacking dla innych tokenów, takich jak Ethereum, Aave i DYDX.

Handel

Jednym z najbardziej wyrafinowanych, a zarazem skutecznych sposobów zarabiania na kryptowalucie jest trading. Tak właśnie nazywa się krótko- i średnioterminowa spekulacja wartością aktywów. Należy pamiętać, że handel jest najbardziej ryzykownym sposobem zarabiania na kryptowalutach, ponieważ wiele aktywów cyfrowych może zmienić się o ponad jedną trzecią w ciągu dnia. Na przykład w maju ubiegłego roku bitcoin z dnia na dzień runął o ponad 33%.

Aby bezpiecznie handlować na rynku kryptowalut, należy wprowadzić akceptowalne zarządzanie ryzykiem, aby zyskowne transakcje przeważały nad stratnymi.