Koronawirus a Bitcoin – szansa czy zagrożenie?

Pandemia koronawirusa, jako jeden z nielicznych czynników w historii potrafiła obniżyć cenę Bitcoina prawię aż o 50%. Kryptowaluta spadła z 31 000 zł na 20 000 zł. Są to szokujące wyniki dla wielu inwestorów, ponieważ na początku epidemii rynek krptowalut trzymał się mniej więcej stabilnie, a sama cena Bitcoina powoli wzrastała. Im więcej osób zarażonych tym Bitcoin coraz bardziej spadał.

Czy warto inwestować?
Wielu inwestorów twierdzi, że w owym momencie jest najlepszy czas na inwestowanie w kryptowaluty, a przede wszystkim w Bitotcoina, ponieważ taki spadek ceny tej kryptowaluty dawno nie był zanotowany. Według jednych z najlepszych inwestorów, Bitocoin może spać nawet o ponad 50%, co rzeczywiście może się okazać idealną okazją, nic tylko kupić i czekać, ale czy na pewno? Istnieje wiele opcji, w najlepszym wypadku Bitocin znacznie spadnie z ceny, a po pewnym czasie jego cena może się okazać nawet dwukrotnie większa niż przed epidemią, wielu ekspertów tak właśnie twierdzi. Druga zaś jest taka, że Bitcoin wcale nie wzrośnie do takiej ogromnej ceny, może się okazać, że po tak ogromnym spadku nie wróci do dawnej świetności, a jego cena niewiela się zmnieni, co może spowodować wielkie straty dla osób inwestujących większe pieniądze w kryptowaluty.

Jak klimat zmienia ceny surowców naturalnych

Jak widać Bitcoin może się okazać wielką szansą na zarobek, ale taką samą również szansą na stratę. Osobiście jednak trzymam się tej lepszej wersji, a zresztą „Kto nie ryzykuje, nie pije szampana”. Dla świętego spokoju warto zainwestować odrobinę pieniędzy, może być to nawet 50 zł. Dzięki tej inwestycji można powiększyć swój depozyt nawet czterokrotnie. Więc, co tu się zastanawiać?

One thought on “Koronawirus a Bitcoin – szansa czy zagrożenie?

Dodaj komentarz